Kjetil – Train the trainer

Faglærer Kjetil Bull har brukt lokførerbakgrunnen sin til å undervise talløse studenter, til å utvikle faget, undervise kolleger – og leies ut til Norske tog i milliardprosjektet for nye fjerntog. Nå søker vi flere faglærere med lokførererfaring.

Kjetil foran bilde av et godstogFoto: Maria Dahl

Kjetil Bull har jobbet på Lokførerskolen siden 2007. Han er faglærer, men rollen hans er mye mer enn undervisning. Kjetil har vært med på å utvikle faget kjøretøy, laget nytt lærestoff, holdt kurs for kjørelærere og bidratt til spesialtilpassede kurs – for både nasjonale og internasjonale aktører.

– Jeg har hatt en finger med i mange prosjekter, og etter såpass mange år er det sjelden jeg ikke vet hva som skjer på fagskolen, sier Kjetil med et smil.

Faglæreren har også vært med på prosjektet med å skaffe Lokførerskolen det gamle 69-settet som står i bakgården, og har fått et mekanisk verksted til å bygge et trykkluftstativ til undervisningsbruk. Dette bruker skolen sammen med tre godsvogner Kjetil bidro til å få på plass ved skolen.

Kjetil foran 69-settet.Foto: Maria Dahl
Det gamle 69-settet vårt (69-08) er utrangert fra trafikk, men egner seg ypperlig til undervisning. Det ville ikke vært hos oss om det ikke hadde vært for Kjetil.

For Kjetil handler mye om å gjøre undervisningen så relevant og konkret som mulig.

Kjetil ved HDP-anleggetFoto: Maria Dahl
Vi har installert et HDP førerbremsanlegg inne i 69-settet vårt. Kjetil har bidratt her også, om enn mindre enn med andre anlegg. Anlegget kommer til å kobles til godsvognene våre, så snart vi får flyttet dem inn i bakgården, sammen med 69-settet. Gøy med svære læremidler!

Utleid til Norske tog

Siden 2023 har Kjetil vært utleid til Norske Tog på timebasis som del av jobben ved Lokførerskolen. De skal fornye hele langdistansestammen – mange av togene er fra forrige årtusen. Norske Tog trengte en nøytral fagperson med pedagogisk kompetanse, og Kjetil ble spurt om å bidra i prosjektet på vegne av skolen.

Han har vært med fra starten av anbudsprosessen og bidratt til valget av leverandøren Stadler, som skal levere 17 nye togsett fra 2026 til 2029. Kontrakten er verdt 8 milliarder kroner. Framover handler det om å sikre at opplæring og dokumentasjon blir best mulig for alle faggrupper som trenger opplæring – lokførere, ombordpersonell og vedlikeholdsaktører.

– Jeg kan kanskje kalles «kvalitetssjekker» i rollen hos Norske tog, forteller Kjetil. – Det betyr at jeg vurderer opplæringsmateriellet og har synspunkter om hvordan det kan bli best mulig for dem som skal lære seg de nye togene. I tillegg blir jeg av og til bedt om å vurdere planer og dokumenter ut fra et lokførerperspektiv, en kompetanse Norske tog ikke selv har internt.

Opplæringen på nye tog er basert på prinsippet «Train the Trainer», og Kjetil samarbeider blant annet med Mauro Basso, som leder opplæringsarbeidet hos Stadler. Målet er å sikre at opplæringen blir både forståelig og praktisk nyttig. Kjetil ser spesielt etter gode læringsmetoder og -aktiviteter som fungerer i praksis, og som gir videreføring av kvalitet når «trainerne» (norske hovedinstruktører) skal drive opplæring i sine bedrifter her hjemme når de nye togsettene kommer til landet.

Bli faglærer!

Kjetil er ikke alene. Flere faglærere på skolen jobber med spennende prosjekter – både internt og eksternt. Micke, fagsjef hos oss, har en tilsvarende rolle i et annet prosjekt hos Norske tog, som handler om nye lokaltog.

Du kan også bli en allsidig faglærer med mange varierte utviklingsmuligheter. Nå søker vi etter 2 nye faglærere med minst tre års erfaring som lokfører. Har du lyst til å dele kunnskapen din og bidra til å utvikle fremtidens lokførere? Søknadsfrist er 24.08.2025.